top of page

HENNI POLO / O MĚ

Autorka se narodila  v Jaroměři  a ve městě nad řekou  Úpou v České Skalici prožila dětství.

V první polovině 90. let studovala na elektrotechnické škole  v Hronově a zárove docházela do maloskalického ateliéru známého malíře a výtvarného pedagoga profesora Stanislava Gaberya, a to v období 1998-2001.Ten ji zasvětil do základů kresby a malby, nejvíce však autorku očarovala  technika akvarelů. Pan profesor výrazně ovlivnil její počáteční realistickou tvorbu, kterou prezentovala na velké výstavě nazvané „Krása v detailu“ v roce 2005 v Textilním muzeu a Muzeu Boženy Němcové v České Skalici.

V roce 1999 odmaturovala na Soukromé střední umělecké škole v Jihlavě a po studiu vystudovala pedagogické minimum na Vysoké škole technické v Brně.

 

V současné době tvoří na zakázku kresby portrétů a také obrazy Mandal, které ji zcela uchvátily. Vyjádřuje tak duchovní i umělecké vyznění celé své osobnosti. Mandaly jsou léčivé energetické obrazy. Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh vyzařující pozitivní energii do celého prostoru. Symbolem je jednota a rovnováha.

 

Autorka je obohacuje o energii světelnou a také formou tisku ve zlatých tónech. Jedná se o tzv. street art, tvořený přímo na ulicích. Obrazy mandal tvoří technikou olejomalby na kvalitní lněná plátna, která si sama napíná a upravuje.

 

Její tvorbu můžete shlédnou na různých výstavách, jak samostatných, tak  ve spolupráci s dalšími umělci.

č.29-Já a diváci.JPG
bottom of page